פולידום טכנולוגיות
 
 
 
חדש! מיגונים בליסטיים לאנטנות - למידע צרו קשר

ביצוע פרויקטים מורכבים

ליווי צמוד לכל אורך הפרויקט

התאמת המוצר בצורה מדויקת לצרכי הלקוח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חלקים מחומרים מרוכבים

 
 
המרדף אחרי החומר המושלם לא ייגמר לעולם ותמיד יהיו שאיפות להשיג חומרים טובים יותר. החיפושים הללו הם הכרח של המציאות במטרה ליצור את החלקים שירכיבו את המכונות, המכשירים או המוצרים העתידיים, שישרתו אותנו בצורה מלאה יותר. כיום התעשייה הזו מתקדמת יותר מאי פעם וניתן ליצור את החומרים בעלי התכונות הספציפיות הדרושות במעבדה, זהו החומר המרוכב.
 
פולידום מייצרת חלקים מחומרים מורכבים כבר עשרות שנים בהצלחה, לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו בטלפון 049592317
 

מהו חומר מרוכב?

 
לא מעט פעמים בחיינו תהינו עד כמה היה חומר מסוים יכול להיות יעיל יותר אם הוא רק היה קשה יותר, רך יותר, גמיש יותר, לא דליק וכולה. יש כל כך הרבה תכונות אפשריות לחומר אך כיום מה שאנשים רבים לא יודעים זה שניתן ליצור את החומר המבוקש לפי התכונות הספציפיות הדרושות וכך למעשה לקבל התאמה מלאה לדרישות. חומר זה נקרא חומר מרוכב והוא למעשה מבנה הנדסי שעשוי ממספר חומרים כאשר לכל אחד מהם יש ייעוד שונה בתמונה הכוללת, כדי שיעניק את התכונה הנדרשת.
 

מה המאפיינים של חומר מרוכב ומה טוב בו?

 
חלקים מחומרים מורכבים הופכים להיות קלף חשוב מאוד במשחק שנקרא תעשייה. חלקים אלו מרכיבים את המוצרים הכי חשובים שידעה האנושות החל ממכוניות ועד טנקים, שקשה מאוד לדמיין כיצד המציאות שלנו הייתה נראית בלעדיהם. חומרים אלו נוצרים עם התכונות המבוקשות באופן חלקי או מלא כאשר זו עבודתם של מדענים ומהנדסים שונים שעובדים בתחום. כל חומר שונה מאוד במאפייניו לפי הדרישה אך לרוב יש כמה מאפיינים בולטים שניתן למנות: יחס קישחות ומשקל גבוה ועמידות טובה בטמפרטורה גבוהה. שתי תכונות אלו יהיו יתרון בכל חומר שהוא.
 

דוגמאות לחלקים מחומרים מרוכבים

 
יש לא מעט חלקים מחומרים מרוכבים שמרכיבים את כל חיינו אך ניתן למנות רבים מהם בעיקר בתחום התעופה. אפשר להבין מדוע תחום התעופה הוא התחום הבולט כיוון שיש צורך בתכונות רבות שייצרו יחדיו כלי שיכוך להתרומם באוויר. החלקים שמרכיבים את המטוסים קלים יחסית לחוזק שלהם ועמידים מאוד לטמפרטורה גבוהה מה שמציל חיים בעת שריפה. גם התעשייה הצבאית כמו גם התעשייה האווירית משתמשת בחלקים אלו כאשר גם תעשיית הרכב עושה בהם שימוש בהיקפים גדולים ולא רק לרכבי ספורט אלא גם לרכבים פרטיים, אופנועים וכולה.
 

מה היתרונות של חלקים מחומרים מרוכבים?

 
יחד עם היתרונות ביחס קשיחות-משקל ועמידות בטמפרטורה גבוהה, ניתן למנות גם את העמידות האיתנה בפני קורוזיה שהיא אחת מהבעיות הכי גדולות שיש לחומרים באופן כללי. החומרים יהיו מצוינים במתאר ימי או מתאר לח גם כשהם לא קשורים לתעשיית הספנות. בנוסף, ניתן לייצר מהחומרים הללו חלקים בצורות גיאומטריות מורכבות יותר בגלל צורת הסיבים שלהם, שלא אופיינית לחומרים רגילים. צורת הסיבים הזו יוצרת עוד יתרון משמעותי כיוון שכאשר סיב אחד נשבר או סובל מפגם, הפגם אינו עובר לסיב הבא ונעצר בסוף שטח הפנים שלו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
פולידום טכנולוגיות בע"מ | כתובת: התעשייה, יקנעם עילית, 20692 | טלפון: 04-9592317 | פקס:  04-9593458  |  דוא"ל: polidom@netvision.net.il  
 
ZAP Group בניית אתרים